Odkurzacz centralny dlugosc weza

Systemy ogrzewania odkurzania, w przeciwieństwie do tradycyjnych odkurzaczy, nie wydmuchują zasysanego powietrza w otoczeniu odkurzanego miejsca. W normalnych odkurzaczach filtry nie są w bycie zatrzymać wszystkich zanieczyszczeń, jakie otrzymują się w pomieszczeniu. Kolejną zaletą systemów centralnego odkurzania jest dodatkowo bardzo delikatna praca. Instalacja centralnego odkurzania jest natomiast zdecydowanie droższa. Pojawia się potrzeba wykonania specjalnej instalacji w skóry rurek i przewodów, jakie zostaną ukryte w granicach, pod podłogą, i nawet nad sufitem.

System ogrzewania odkurzania zakłada się z kilku elementów. Podstawowym i najważniejszym z nich stanowi część centralna. Do niej uzupełnione są sztywne rury, które zmierzają do centrów ssących danych w granicach. Końcówkę elastycznego węża ubiera się do najbliższego gniazdka i dzięki temu można szybko podejść do leczenia zanieczyszczeń, kurzu i brudu z domu.

Jednostka centralna potrafi być modułowa (tzw. typ split) lub kompaktowa. Jest ona odpowiednikiem korpusu odkurzacza przenośnego. Zawsze jest zlokalizowana w mieszkaniach gospodarczych, takich jak garaż lub piwnica. Kompaktowa wersja jednostki centralnej układa się z silnika wyposażonego w turbinę, która sprawia podciśnienie. Elementem składowym jest też separator zanieczyszczeń i pojemnik na zanieczyszczenia. Separator pozwala dokonać podziału zanieczyszczeń na wspanialsze oraz niższe. Im pełniejszy tym powietrze będzie tak przefiltrowane.

Gniazda ssące zostają umieszczone w apartamencie w głównych pomieszczeniach. W budynkach jednorodzinnych do całkowitego oczyszczenia całej kondygnacji zazwyczaj wystarczy jedynie jedno gniazdo ssące.