Urzadzenie diagnostyczne do pojazdow

Czym stanowi kolposkop?

slimmer timeSlimmer Time effektiver Weg, um Gewicht zu verlieren

Kolposkop to coraz dużo popularne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej jakości układu optycznego ze profesjonalnym współosiowym oświetleniem daje szansę dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zyskać nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop i jego przeznaczenie

Kolposkop stosuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a dodatkowo pochwy i sromu w projektu wykrycia zmian, które mogłyby mówić o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Uczy się, że dokładność diagnozy przygotowanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w zależności od jego kształcie.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka przebywa na fotelu ginekologicznym. Na samym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który pomaga uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego uważa się ściany pochwy i powierzchnię szyjki macicy w znaczącym powiększeniu, przy intensywnym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie doświadczenia i badanie go na określonym ekranie, a dodatkowo pisanie i wydawanie dla pacjentki, kiedy także do celów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.