Zaburzenia psychiczne na tle organicznym

Cyklotymia jest oceniana, jako małe zaburzenie psychiczne, określane również jako stan depresyjny, który jednak zazwyczaj nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość mocno się od siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na dokładnym zaprezentowaniu, czym stanowi wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając więc z początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Pewno być czynnikiem wysyłającym do powstawania choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej stwierdzenie jest możliwe zwykle w liczby a trzeciej fazie życia człowieka, stosuje się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz kieruje do wysokiej destabilizacji w życiu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna zostać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie toż stricte leczenie farmakologiczne, podobne do środka leczenia depresji, bowiem podawane leki będą brały głównie zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem działania będzie psychoterapia.

Fazy Zapadnięcie na cyklotymię prezentuje się uciążliwymi zmianami nastroju. Ważna ją wydać na dwie fazy:

Faza subdepresji, na jaką oznaczają się: abulia, czyli kłopot z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i punkty z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i minusie wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne projektuje i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry humor, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności analitycznego myślenia, kłopoty z koncentracją uwagi, pasja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zazwyczaj pojawia się u osób, które pozostają na dwubiegunowość. Poza tym pomysł pamiętają więcej takie elementy jak wysoki poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy i też stresujące sytuacje. Także bardzo niebezpieczny nacisk posiadają też wychowanie i środowisko, w której używają potencjalnie chorujące osoby.